Трговска марка ликовна уметност „Никој не знае“ уметност од платно од Крег Снодграс, бел мат, сребрена рамка

Трговска марка ликовна уметност „Никој не знае“ уметност од платно од Крег Снодграс, бел мат, сребрена рамка

Това е достапна
DEN 3.33
Количината на стоката:

Уметник : Craig Snodgrasssubject : Graphic Illustration Style : Современа трговска марка ликовна уметност „Никој не знае“ платно уметност од Крег Снодграс, Бела мат, Сребрена рамка : Уметник : Крег Снодграс. Тема : Графичка илустрација. Стил : современ. Тип на производ : Сребрена рамка, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има робот што емитува облак чад со „никој не знае ништо, за ништо“ насликано над него. Печатење на giclee под акрилик во сребрена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата