Трговска марка ликовна уметност „Терапил фарма“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, Црна мат, дрвена рамка

Трговска марка ликовна уметност „Терапил фарма“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, Црна мат, дрвена рамка

Това е достапна
DEN 2601.60
Количината на стоката:

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографски предмет : Пејзаж за пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност „Терапил фарма“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, Црн мат, Вуд рамка : Уметник : Мајкл Бланшет Фотографија. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од дрво, црна матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има тесен пат кој се лизнува низ тревни полиња кон далечните магливи планини. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во рамка од дрво. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата