Parvez Taj Следете ги wallидните уметност на платно платно

Parvez Taj Следете ги wallидните уметност на платно платно

Това е достапна
DEN 1.67
Количината на стоката:

Ова следете ја wallидната уметност на платното платно е траен уметнички принт на висококвалитетно платно. Парвез Таџ е визионерски уметник и пионер на УВ -мастила како ликовен медиум. За да ги постигне своите оригинални слики, тој слободно ги меша фотографијата, водата и акрилните бои и УВ-мастилата со најразлични подлоги како што се платно, алуминиум, бамбус и рециклирана шума. Секое од овие парчиња е пример за неговото размислување надвор од кутијата и меѓународната инспирација-сигурни сме дека и ќе бидете инспирирани. Parvez Taj Следете ја wallидната уметност на платното платно : трајно уметничко печатење на висококвалитетно платно. Професионално се протегаше рака. Пристигнува подготвени да висат. Галерија завиткана во одржливо, невородно дрво. Вклучува сертификат за автентичност. Уметнички потпис на предната страна.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата