Трговска марка ликовна уметност „Мери Попинс“ платно уметност од Кристијан acksексон, црн мат, црна рамка

Трговска марка ликовна уметност „Мери Попинс“ платно уметност од Кристијан acksексон, црн мат, црна рамка

Това е достапна
DEN 2.00
Количината на стоката:

Уметник : Кристијан Jackекссопјубјект : Детска уметност : Современа трговска марка ликовна уметност „Мери Попинс“ платно уметност од Кристијан acksексон, Црна мат, Црна рамка : Уметник : Кристијан acksексон. Тема : Детска уметност. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, црна матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, Matted Rramed Art Piece има едноставна графичка илустрација на бајката „Мери Попинс“. Печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата