Трговска марка ликовна уметност „Осветлување на небото I“ платно уметност од Тим Отоле

Трговска марка ликовна уметност „Осветлување на небото I“ платно уметност од Тим Отоле

Това е достапна
DEN 2.33
Количината на стоката:

Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4. - Патека што тече по центарот на полето. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче.000 слики годишно.Уметник : Тим Отоулесјубјект : Пејзаж-апелатива : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има патека што се спушта низ центарот на едно поле. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4. Истакнати бои : кафеава, жолта, тен, зелена, портокалова светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија.000 слики годишно. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата