- Бло-Коло Бло Светла Плус Сет - Електронски Комплет За Градење

- Бло-Коло Бло Светла Плус Сет - Електронски Комплет За Градење

Това е достапна
DEN 3.00
Количината на стоката:

Овој комплет обезбедува часови забавна и едукативна игра за ученикот или младиот инженер. Шарените ЛЕД блокови емитуваат шарена светлина, создавајќи блескав дисплеј и оживувајќи ја вашата креација! Комплетот вклучува Модул За Контролер На Допир, 12 LED Блокови и USB Адаптер За Напојување блок!. Сите делови се компатибилни со лего, дупло и други популарни градежни блокови за да додадете уште позабавно во вашето градежно искуство и да додадете живот и ПРЕДВОДЕНА светлина на вашите стари комплети!. Вклучува лесен за читање, илустриран прирачник и повеќе проекти кои ќе го поттикнат вашето сетилно учење и креативност. Оваа забавна и едукативна линија е совршена за учење НА СТЕБЛОТО, ПАРЕАТА И ПОТОКОТ-прави одличен подарок за Роденден, божиќен подарок или подарок од чанука. Производната линија е добитник на повеќе награди, вклучувајќи : Креативно Списание За Деца : Награда За Креативна Игра На Годината И Награда За Производ На Годината, Добитник На Наградата "Тиливиг Мозок Дете", Универзитетот Пердју Промовира Инженерство, Размислување И Дизајн, Награда За Избор На Мајка, Печат На Одобрување На Националниот Центар За Родителство. Е-блок прилепете се на постојните градежни тули за да создадете бескрајни можности додека учите за електрични кола, прекинувачи, струја и многу повеќе.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата