Карат Т.Г.В. Перидот и бел дијамант акцент Стерлинг сребрен прстен

Карат Т.Г.В. Перидот и бел дијамант акцент Стерлинг сребрен прстен

Това е достапна
DEN 1120.00
Количината на стоката:

Перидот може да биде родител на август, но секој може да го носи овој прекрасен зелен скапоцен камен во кое било време од годината. Каменот се верува дека поседува лековити и заштитни својства кои вметнуваат моќ и влијание кај носителот, така што тешко можеме да ве обвиниме дека сакате некој од вашите. Зошто да не го донесеме вар зелениот сјај дома во форма на зачудувачки накит како овој? 0,925 Стерлинг сребро. Оригинален перидот од 4,00 мм. 0,05 CTW бел дијамант. Прстен достапен во големини 6-7-8.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата