Парвез Таџ Подготвен За Плажа Бело Дрво Ѕид Уметност

Парвез Таџ Подготвен За Плажа Бело Дрво Ѕид Уметност

Това е достапна
DEN 1.67
Количината на стоката:

Ова Е Подготвено За Плажа Бело Дрво Ѕид Уметност е ликовна УМЕТНОСТ УВ мастило печатење на бело дрво Од Страна На Парвез Таџ. Парвез Таџ е визионерски уметник и пионер НА УВ мастила како медиум за ликовна уметност. За да ги постигне своите оригинални слики, тој слободно меша фотографија, водени и акрилни бои и УВ мастила со различни подлоги како платно, алуминиум, бамбус и рециклирано дрво. Секое од овие парчиња е пример за неговото размислување надвор од кутијата и меѓународната инспирација-сигурни сме дека и вие ќе бидете инспирирани. Парвез Таџ Подготвен За Плажа Бело Дрво Ѕид Уметност : ЛИКОВНА УМЕТНОСТ УВ мастило печатење на бело дрво Од Парвез Таџ. Парчињата дрво се рачно избрани од фини занаетчии за печатење. Пристигнува подготвен да висат. Вклучува сертификат за автентичност. Уметнички потпис на предната страна.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата