Замена Ц магла светло компатибилна со 2001 година- Крајслер Себринг Доџ Стратус Преден, лев возач или десен патник со сијалица

Замена Ц магла светло компатибилна со 2001 година- Крајслер Себринг Доџ Стратус Преден, лев возач или десен патник со сијалица

Това е достапна
DEN 0.67
Количината на стоката:

Специфичноста на производот Продадена : Продадена индивидуално размачкана : Round Assembly : Со сијалица (и) Заменува OE Број : 4805391 Acre Places Parts Link Број : CH2592122 Inter Change Дел за дел : 4805391 AC, CH25921222.Warranty : 1-годишен неограничен милеал гарантфог светлина -Послед на квалитетот и мирот на умот по прифатлива цена, осигурувајќи дека вашето видно поле може безбедно да се прошири во лоши временски услови или други услови за ниска видливост. -и жици за игра.Кои од склопови со или без сијалици. Сопствена, трајна видливост на дизајнот, гарантира перформанси што обезбедува одлична видливост. Должен квалитет и безбедност на безбедност во производството во ISO 9001 : 2000 и QS9000 овластени објекти. Процесот гарантира дека сите производи исполнуваат строги стандарди за вклопување и издржливост. Стабилни до ригорозни тестови за велосипедизам и вредно тестирани во услови во реалниот свет. Модерни технологии и халогени светилки достапни, ако ОЕ е опремено.compabtile со следниве возила : Позиција : Фронт, лево или десничарлислер2004 Pacifica Base2004-2006 Sebring Base 2-врата, Convertible2004-2006 Sebring Base 4-Door, Sedan2004-2006 Sebring GTC 2-врата, конвертибилна2004-2006 Sebring Limited 2-Door, Convenate2004 Sebring LX 2-DOR, Sountervative2004 Sebring SEBRING SEBRING SEBRING SEBRING SEBRING SEBRING SEBRING SEBRING SEBRING SEBRING SEBRING SEBRING SEBRING SEBRING SEBRING LX 4-врата, SEDAN2001-2003 Sebring LXI 4-DOOR, SEDAN2004-2006 Sebring Touring 2-врати, кабриолет2004-2006 Sebring Touring 4-Door, Sedan2005-2006 Sebring (подмодел : ограничен, TSI) 4-DOOR, SEDANDGE2006-2006 Stratus R/T 4-врата, Sedan2002 Stratus SE Plus 4-Door, Sedan2003-2006 Stratus SXt 4-врата, седан го заменува OE број : 4805391ac. Го заменува бројот на делови : CH2592122. Број на размени во делот : 4805391 AC, CH2592122.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата