Tusk Megabite® Радијална Гума 30x10-ЗА АРКТИЧКАТА МАЧКА XR XT 2015

Tusk Megabite® Радијална Гума 30x10-ЗА АРКТИЧКАТА МАЧКА XR XT 2015

Това е достапна
DEN 4078.08
Количината на стоката:

Специјални Белешки : ве Молиме запомнете : големини на Гуми се разликуваат од машина ве молиме проверете ја вашата моментална големина на гумата и тркалото пред да нарачате.Додавањето гуми со големи димензии може да ги промени карактеристиките на ракување на вашето фабрички опремено возило. Екстремната грижа мора да се користи за да се спречи губење на контролата или превртување за време на остри вртења или нагли маневри. Преголемите гуми може да се тријат под екстремни агли на управување и екстремна компресија на суспензијата. Продадени поединечно. Патент Во Очекување на шарата дизајн. Мек - Среден Терен. Радијална, 8 Номинална конструкција. Одличен дизајн управуван од теренски перформанси. Супериорни перформанси на лабав терен или тврди површини. Зголемена влечна сила за модели со високи коњски сили. Крајна стабилност на права линија при забрзување на лабав терен. Агресивен стил на шарите. Самочистење голем отворен дизајн на шарите. 3/4" длабочина на шарите.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата