Отпечаток Од Плажа Летен Ѕиден Часовник Батерија Управувана Тивки Не Отчукувачки Часовници За Декор Во Дневната Соба

Отпечаток Од Плажа Летен Ѕиден Часовник Батерија Управувана Тивки Не Отчукувачки Часовници За Декор Во Дневната Соба

Това е достапна
DEN 1.33
Количината на стоката:

Големина. 12 х 12 инчи / 9,5 х 9,5 инчи. Материјал. Издржливиот панел со силиконски раб е направен од акрилик кој има стаклена текстура, но е полесен. Задебелени ретро златни раце го прават овој часовник повеќе благороден и извонреден. Не-штиклирање. Висококвалитетно тивко кварцно движење, држи точно време. Забелешки. Потребно е да го калибрирате часовникот откако ќе го добиете. 1.To поместете ги сите раце во позиција од дванаесет часот кога го калибрирате времето и проверете дали рацете од втората, минута и час остануваат паралелни, а потоа вметнете ја батеријата за да започнете со прилагодување на рацете одзади. 2. Ако раката е неточна или заглавена што можеби е предизвикана од судир во транзит, ќе треба да ја расклопите и повторно да ја инсталирате. 3.Do не користете премногу сила за време на инсталацијата за да избегнете оштетување на рацете. Големина : 12 х 12 инчи / 9,5 х 9,5 инчи. Материјал : издржливиот панел со силиконски раб е направен од акрилик кој има стаклена текстура, но е полесен. Задебелени ретро златни раце го прават овој часовник повеќе благороден и извонреден. Тивко : Висококвалитетно тивко кварцно движење, држи точно време. Совршен е за спална соба, дневна соба, работна соба, бања, кафуле, канцеларија, куќа на фарма во конференциска сала, па дури и погоден за читање. Уникатно Печатење : живописната шема е отпечатена со докажана технологија за печатење која ќе го спречи избледувањето на моделот. Постојат секакви модели за вас во нашата продавница дури и за теми на фестивалот. Ќе го најдете најуникатниот или најатрактивниот. Напојува со 1 batt батерија ( не е вклучена ). Пакетот содржи поддршка која му овозможува на часовникот да застане на масата.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата