Печатење: Враќање На Војникот, 1847 година

Печатење: Враќање На Војникот, 1847 година

Това е достапна
DEN 768.00
Количината на стоката:

Оваа слика е отпечатена на висококвалитетна архивска фото-хартија, правејќи прекрасен отпечаток за репродукција. Нашите специјализирани мастила и печатачи на про-ниво создаваат живописни бои и фантастични детали. Гордо направено Во САД Од Класикпикс. Наслов : Враќањето На Војникот, 1847 година. Опис : Војник и жена прегрнуваат надвор од куќата. Творец : Бејли, Џејмс С., активен 1838-1855, уметник. Предмети : Двојки 1 1840-1850, Враќање Дома 1 1840-1850, ВојнициАмерикански 1 1840-1850. Колекција : Популарни Графички Уметности.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата