- В Оз Доказ Американски Златен Орел

- В Оз Доказ Американски Златен Орел

Това е достапна
DEN 0.33
Количината на стоката:

Овие монети се првите Златници поддржани од владата на Соединетите држави специјално за инвестициски цели во шипки. Нејзината коса тече зад неа на ветрот, што означува движење напред на позадината на сончевите зраци. Обратниот дизајн прикажува смел, одблизу портрет на орел. Ковачницата На Соединетите држави не ги продава овие монети од шипки директно на јавноста, туку ги дистрибуира преку мрежа на овластени купувачи, вклучително И АПМЕКС, кои прават активен пазар во овие монети, поддржувајќи ја ликвидноста и вредноста на овој популарен производ од шипки. Обратно : Покажува машки ќелав орел во лет кој носи маслиново гранче во своето гнездо, каде што женка чека со своите млади. Аверсот е ревидиран со дополнителни детали од оригиналниот дизајн На Август Сен Гауденс за да се подобри оваа класична слика.Класичниот дизајн На Златен Орел добива уште поголема колекционерство со доказ впечатлив на секоја монета. Уметничка Програма За Инфузија од нане (АИП) дизајнерката Епени Норис го создаде дизајнот На Златници што Го изваја Уметникот Од Медал Од Нане, Рената Гордон. Аверс : верзија на познатиот дизајн На Златен Двоен Орел На Август Сен Гауденс, на Која Е прикажана Лејди Либерти пред капитол како држи во десната рака огнен факел и маслинова гранка во левата страна. Монета Нагласува : Содржи 1/4 мл вистински злато тежина. За да им се допаднат на широк спектар на колекционери и инвеститори, американските Златни орелски монети се достапни во четири различни големини, кои содржат 1/10, 1/4, 1/2 или 1 мл фино Злато. Сите четири големини имаат ист иконски дизајн и се целосно загарантирани за нивната метална содржина и чистота од страна на владата на Соединетите држави. Сместен во оригиналната кутија за нане со потврда за автентичност.Овој Златен Орел од 1/4 мл е последниот што некогаш го носел класичниот Дизајн На Златен Орел Од Тип 1 Во прекрасна Завршница, со безвременски, препознатлив дизајн воведен во 1986 година.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата