Стакло маслиново масло шише шише со диспензери за оцет, без капење за кујна 500 мл

Стакло маслиново масло шише шише со диспензери за оцет, без капење за кујна 500 мл

Това е достапна
DEN 1.00
Количината на стоката:

Карактеристики : 1. Ова шише за диспензери за маслиново масло направено од транспарентно стакло и не'рѓосувачки челик, антикорозија и трајно. И знајте колку сè уште има внатре во ниеден момент. 2. Единствена млазница против протекување на маслото против маслото, патеката може да се затвори тесно без капките за нафта да висат на неа. 3. Со Spout-Please Spout, Spout е лесно да се отвори и затвори, само притиснете ја рачката со палецот. И добро за чувајте ги складираните свежи и неконтаминирани. 4. Устата на шишето е доволно широко. Што е лесно и брзо да се надополни маслото без дополнителна инка. И погодно за чистење со четка за внатрешни работи на шишето. 5. Дизајнот на про transparentирно стакло шише со ML ознаки ви овозможува да ја следите количината на преостаната лесно и прецизно. 6. Само треба да се исплакне капачето за плакнење со топла вода и средство за чистење. Ве молиме исушете го воздухот по секое чистење. Контролен пакет : шише со масло за пакување на картон x 1. Достапни големини : 180ml : 7,1 "x 2 "/18 x 5cm (H* Max Dia); 300ml : 8.3 "x 2,4 "/21 x 6cm (h* max dia); 500ml : 9,8 "x 2,6 "/25 x 6,6 см (H* ​​Max Dia) Стакло маслиново масло шише шише за диспензерот за оцет, без капење за кујна 500 ml направено од про transparentирно стакло и нерѓосувачки челик, антикорозија и трајно . Шише Со силиконски заптивка во внатрешноста на капачето за да ја одржите вашата кујна чиста . устата шише е доволно широка. Што е лесно и брзо да се надополни маслото без дополнителна инка . Дизајн на ML ознаки, нема потреба да се грижите за пренесување премногу или премногу малку . Совршено за салати, омлети или кој било рецепт за кој се потребни прецизни количини нафта.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата