Сонце нула риана театарска оценка екстремна панел за завеси за шипки за затемнување, 40 x63

Сонце нула риана театарска оценка екстремна панел за завеси за шипки за затемнување, 40 x63

Това е достапна
DEN 268.64
Количината на стоката:

Панелите за завеси на Sun Zero Rianna обезбедуваат крајна технологија за блокирање на светлина за да се задржи дури и најтешката светлина, додека донесувате елегантна урбана софистицираност во која било просторија од вашиот дом. Технологијата на екстремно затемнување на Sun Zero е лабораториска тестирана за да се блокира 100% од светлината, да се намали надворешната бучава до 45%и да се намали изгубената енергија преку вашите прозорци до 50%. Удобноста е оптимизирана со термички својства кои помагаат да се задржи летната топлина и зимското студ надвор од вашиот дом. Built-in rod pocket design allows for easy slide-through installation on curtain rods up to 1.5" in diameter. Hang in your entertainment room to eliminate screen glare and reduce distracting outside noise, or in your bedroom for enhanced privacy and a sounder, повеќе непрекинато спиење. продадени како индивидуални панели со мерење на 40 "ширина до 63 " должина. Мери внимателно пред да ја изберете вашата посакувана големина и количина. Машината миење ладно на нежен циклус. Користете белило на нехлор кога е потребно. Турка суво на тивок оган, користејќи ладно железо по потреба. Екстремната технологија за затемнување блокира 100 проценти од надворешната светлина. Енергетскиот ефикасен дизајн ја намалува енергијата изгубена преку вашите прозорци до 50 проценти. Термичките својства помагаат да се задржи летната топлина и зимската студ надвор од вашиот дом. Намалување на бучавата од страна на До 45 проценти ви помагаат да добиете звук, повеќе непрекинат сон. Вградениот џеб на шипката одговара на завесите во дијаметар до 1,5 ". Панели продадени индивидуално. Мерка внимателно пред купувањето (карактеристики на сликата 2 панели). Завесата за завеси не е вклучена. Може да биде потребна двојна шипка за положување.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата