Плеер на Blu-ray диск на Sony BDP-N

Плеер на Blu-ray диск на Sony BDP-N

Това е достапна
DEN 0.33
Количината на стоката:

Повеќе забава од места. Покрај тоа што играте филмови со Blu-ray диск во целосен HD 1080p квалитет со HD Sound, BDP-N460 Blu-ray Disc плеерот ви овозможува да се поврзете на Интернет и веднаш да пренесувате илјадници филмови, видеа, музика и повеќе од водечки даватели на содржини Вклучувајќи Netflix, Amazon Video On Demand, You Tube, Slacker Radio и многу повеќе. И, можете да ги гледате вашите постојни ДВД-а во близок квалитет на HD благодарение на интегрираното дистрибуција на ДВД 2. Уживајте во богатиот звук со висока дефиниција со можност внатрешно декодирање или bitstream и Dolby True HD и DTS-HD Master Audio Codecs. Можете исто така да пристапите до следната генерација на филмска интерактивност на BD-Live овозможени филмови со Blu-ray диск, вклучувајќи бонус сцени, трејлери, игри базирани на филмови и многу повеќе. Sony BDP-N460 Blu-ray Disc Player Уживајте во филмови или музика со квалитет на звук со HD со систем за звук DTS-HD. HDMI (мултимедијален интерфејс со висока дефиниција) нуди фантастичен квалитет на звук/видео и удобност со еден кабел.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата