Трговска марка ликовна уметност „животно 55“ платно уметност од фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „животно 55“ платно уметност од фенер Прес

Това е достапна
DEN 399.84
Количината на стоката:

Уметник : Lantern Presssubject : Animalstyle : Наутички прооден вид : Галерија обвиткано платно Арт. Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фенер Прес „Animalивотно 55“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата