Трговска марка ликовна уметност „Танцување Clematis II“ платно уметност од Крис Пашке

Трговска марка ликовна уметност „Танцување Clematis II“ платно уметност од Крис Пашке

Това е достапна
DEN 2.00
Количината на стоката:

Уметник : Крис Пасксебјект : Флоралстил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија се одликува со лабаво скицирани сиви цвеќиња на бела и зелена позадина. Истакнати бои : Удобноста на белата, тен, зелената Крис Паске со четката Суми и континуираната студија со азиските мајстори ја донесоа „ovingубовта во светот на пасивните, мирни концепти на Зен и едноставноста на азискиот уметник“. Минимализмот што таа го носи на диво јаболко во нејзините меки треви, флорали, ликови и рачно изработени трудови продолжува да цвета со нови визии, бои и текстурални студии. Многу патувања во Кина ја поттикнаа нејзината желба да научи повеќе за уметничката форма и ја натераа да создаде животна средина во планините на Централна Калифорнија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Лабаво скицирани сиви цвеќиња на бела и зелена позадина.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата