Езерце Ладна Вода Храна, Езерцето Риба Храна, оз

Езерце Ладна Вода Храна, Езерцето Риба Храна, оз

Това е достапна
DEN 2.33
Количината на стоката:

АПИ ХРАНАТА СО ЛАДНА ВОДА е супериорна диета со пелети за ладна вода под 65 степени Целзиусови. Високите протеини и богатите, сварливи јаглехидрати во формулата им помагаат на рибите да произведуваат помалку отпад и користат природен Зеолит за да го намалат токсичниот амонијак. АПИ ХРАНА СО ЛАДНА ВОДА го поддржува целокупното здравје на имунолошкиот систем на рибите со ладна вода. Нахранете 2-3 пати на ден, само онолку колку што можат да консумираат за 5-10 минути. Со апи ЕЗЕРЦЕТО производи, тоа?лесно е да се чува убаво езерце. ПОВЕЌЕ од 50 години, API создава иновативни решенија водени од истражување што ја олеснуваат грижата за вашето езерце. Набавките ЗА Третман НА ЕЗЕРЦЕТО АПИ СЕ дизајнирани да работат заедно едни со други за да обезбедат најдобри резултати за контрола на алгите, да промовираат здрав раст на бактериите и да помогнат во контролата и лекувањето на болестите и состојбите на рибите како што се ич и гниење на перките. Тие работат на обезбедување безбедна, гостопримлива средина за риби како што се кои, сом, костур, златна рипка и многу повеќе. СО АПИ, можете да поминете повеќе време восхитувајќи се на вашата риба и помалку време за чистење на езерцето. Погрижете се да ги користите сите производи според упатствата за да обезбедите најдобри резултати. Содржи еден (1) АПИ ЕЗЕРЦЕ ЛАДНА ВОДА Храна Езерце Риба Храна 11-Унца Контејнер, Супериорен пелети исхрана за ладна вода под 65 степени Целзиусови., Високото искористување на протеините им помага на рибите да произведуваат помалку отпад или амонијак, промовирајќи чиста и здрава вода.Поддржува здрав имунолошки систем и помага во подобрување на бојата и растот., Нахранете 2 или 3 пати на ден, само онолку колку што ќе јадат за 5-10 минути.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата