Трговска марка ликовна уметност „црвена шума“ платно уметност од Холгер Дрост

Трговска марка ликовна уметност „црвена шума“ платно уметност од Холгер Дрост

Това е достапна
DEN 3.00
Количината на стоката:

Уметник : Holger Droste Subject : Сè уште начин на живот : Модерен и современ проитивен Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има стар автомобил што седи во центарот на рамката со лисја на него.Гикула (eeи-Клеј) е Напреден процес на изработка на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Холгер Дросте „Црвена шума“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата