DreamLine Бис во. Д во. В во. Х Бајпас Туш Врата Во Хром И Десно Одвод Бисквит База Комплет

DreamLine Бис во. Д во. В во. Х Бајпас Туш Врата Во Хром И Десно Одвод Бисквит База Комплет

Това е достапна
DEN 4799.68
Количината на стоката:

Лизгачкиот туш или вратата од кадата со Бисер Од Соништата има модерен изглед без рамка за да го направи вашиот туш фокусна точка на бањата. Елегантниот дизајн на бајпас на енкор обезбедува непречено и тивко лизгање, со дополнителна погодност за пристап до вашиот простор за туширање од двете страни. Изберете ја бајпасната лизгачка врата за туширање за да и дадете аплауз на вашата бања-достоен стил. Dream Line има крајно решение за вашиот проект за туширање. Стаклото се третира со ексклузивен Клирмакс водоотпорен и отпорен на дамки слој за супериорна заштита и лесно одржување. Комплет вклучува : Бис Туш Врата И Тенок Туш База; Комплет Големина : 60 во. В х 36 во. Д х 78 3/4 во. Ч; Отворање На Прошетка : 23 1/2 - 27 1/2 во. Туш Врата : Располага со до 3/8 во. за прилагодување надвор од водоводот (нерамни ѕидови); Моделот може да се скрати до 4 инчи. за прилагодување на ширината. 5/16 во. (8мм) дебело сертифицирано калено стакло; ексклузивна Чиста вода И стаклена обвивка отпорна на дамки.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата