Уметноста На Лекување Исцелување Накит & Мала медитација монистра

Уметноста На Лекување Исцелување Накит & Мала медитација монистра

Това е достапна
DEN 0.67
Количината на стоката:

Промовира самоизразување. Во секој случај, показалецот никогаш не се користи за допирање на малата. Прекрасно за медитација. Малата обезбедува многу потребно сидро во овие ситуации. Што е мала? Мала е низа од 108 монистра со една мушка како врв или главна мушка наречена " сумеру. Значи, колку повеќе го носите, толку повеќе позитивна енергија апсорбира и рефлектира назад. (Показалецот претставува его, што се смета за најголема пречка за самореализација во античкиот Хиндуизам). Ја штити аурата и ги усогласува чакрите. Аквамаринот е корисен за болки во грлото, отечени жлезди и проблеми со тироидната жлезда. Неговите смирувачки енергии го намалуваат стресот и го смируваат умот.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата