Монро Шокови & Потпори Гас-Матиќ Камион Шок. - Продолжена Должина: 23. - Пропадна Должина: 13. - Горна Монтажа: Л-Долна Монтажа: Л1, секоја, продадена од секоја Одговара изб

Монро Шокови & Потпори Гас-Матиќ Камион Шок. - Продолжена Должина: 23. - Пропадна Должина: 13. - Горна Монтажа: Л-Долна Монтажа:

Това е достапна
DEN 2.33
Количината на стоката:

Инженер за да добиете повеќе милји од вашето возило, склопот На патната потпора ги вклучува сите потребни компоненти во една единица. Ги исполнува спецификациите НА ОЕ и го намалува времето на инсталација, елиминирајќи ја потребата за пролетен компресор. ИЗГРАДЕН ДА ТРАЕ заптивката За Течност За самоподмачкување го задржува гасот и го намалува прекумерното триење против клипната шипка за да помогне во намалувањето на предвременото абење. КОНЗИСТЕНТНО ВОЗЕЊЕ ое течноста за сите временски услови содржи специјални адитиви кои помагаат при екстремни температури и помагаат да се намали распаѓањето на маслото. ИСКЛУЧИТЕЛНО РАКУВАЊЕ Целосно раселениот вентил, наместен специјално за секое возило, се прилагодува на крајностите на патот, додека поголемиот отвор обезбедува поефикасна контрола на амортизацијата за да обезбеди конзистентност и непречено возење. ГИ ПОДОБРУВА ПЕРФОРМАНСИТЕ азотното полнење со гас одржува контакт гума до пат за подобрување на возењето и ракувањето со намалување на аерацијата и избледувањето на ударите. ЈА ПОДОБРУВА СТАБИЛНОСТА асн (амортизација Чувствителна На Забрзување) технологијата на вентили и клипот со флуонска лента обезбедуваат поголема контрола и ракување додека ја подобруваат удобноста при возењето. Одговара Изберете : 2005-2008 ФОРД Ф150 2004 ФОРД Ф150 СУПЕРКРИП 2006-2008 ЛИНКОЛН МАРК ЛТ и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата