Дури Брајана Геометриски Марокански Тепих Од Волна, Сива Слонова Коска, 5 '8'

Дури Брајана Геометриски Марокански Тепих Од Волна, Сива Слонова Коска, 5 '8'

Това е достапна
DEN 2.67
Количината на стоката:

Современи Рамни Ткаат Килими. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Оригиналната текстура и меката боја на античките Дури, толку ценети од колекционерите, вешто се пресоздаваат во овие возвишени теписи. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Боја : Сива/Слонова Коска.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата