Дорман Странична Врата На Возачот Стакло За Огледало За Специфични Модели На Товарни Бродови Доџ Одговара избери: 2005-ДОЏ СПРИНТЕР, 2003-СПРИНТЕР СПРИНТЕР

Дорман Странична Врата На Возачот Стакло За Огледало За Специфични Модели На Товарни Бродови Доџ Одговара избери: 2005-ДОЏ СПРИНТЕР,

Това е достапна
DEN 2.33
Количината на стоката:

Испукано огледало стакло? Ова стакло за огледало на вратата е прецизно дизајнирано за да одговара на оригиналното стакло на огледалото на вратата со специфични години на возилото, прави и модели за едноставна и трајна работа за замена. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена-ова стакло за огледало на вратата е направено за да одговара на оригиналното стакло за огледало на одредени возила. Беспрекорен дизајн - прецизно исечен за да одговара на обликот и изгледот на фабричкото стакло. Економично решение-заменете го само скршеното стакло на огледалото наместо целото склопување на огледалото. Лесна инсталација-следете едноставна постапка чекор-по-чекор за да го замените постојното стакло. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Доџ Спринтер 2500 : 2003, 2004, 2005, 2006 Доџ Спринтер 3500 : 2003, 2004, 2005, 2006 Товарен Спринтер 2500 : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 товарен брод Спринтер 3500 : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006. Дополнителни Карактеристики Боја : Јасно.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата