Уникатна Геометриска Решетка За Разбој Фриз Тепих Темно Сива Слонова Коска 7' 1 10 ' Правоаголна Решетка Традиционална Совршена За Дневна Соба Кревет Трпезарија Канц

Уникатна Геометриска Решетка За Разбој Фриз Тепих Темно Сива Слонова Коска 7' 1 10 ' Правоаголна Решетка Традиционална Совршена

Това е достапна
DEN 2.67
Количината на стоката:

Од Колекцијата Фриз Со Решетки, овој тепих со геометриски дезен е инспириран од решетките во лозјата на антиката. Исто како што лозите се качуваат нагоре, нашите очи се насочени кон решетката во преден план. Текстурираната позадина обезбедува длабочина и контраст. Достапен во низа текстури и бои, овој тепих што лесно се чисти има среден куп. Карактеристики на производот : Боја(И) : темно сива и слонова коска. Машина ткаени. Среден куп. Поддршка : да. Традиционален стил геометриски шарени килим. Се препорачува само за внатрешна употреба. Лесен за чистење, отпорен на дамки и не пролева. Користете подлога за тепих за да го намалите лизгањето и лизгањето. Тепих рампа продаваат одделно. Произведено Во Турција. Инструкции за нега : место чиста само. Редовно вакуумирање. Користете средство за чистење теписи, но треба да се исуши веднаш и рамномерно. Во случај на набори - превртете го килимот во спротивна насока, притоа притискајќи на килимот-земете го работ, превртете го таму каде што има бразда и полека повлечете го килимот назад, притоа притискајќи надолу врз браздата. Димензии : 7' широк х 10 ' долг. Висина на купот : 0,33". Материјал(и) : полипропилен. Поддршка : памук Сива и слонова коска традиционален стил област фрли килим. Машинскиот ткаен килим има среден куп. Чистење без напор; отпорен на дамки; не пролева. Се препорачува само за внатрешна употреба; произведено Во Турција. Тепихот е широк 7 стапки и долг 10 стапки.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата