Заштитен знак Ликовна Уметност Девојка Од Дрес Платнена Уметност Од Марион Роуз

Заштитен знак Ликовна Уметност Девојка Од Дрес Платнена Уметност Од Марион Роуз

Това е достапна
DEN 1530.08
Количината на стоката:

Уметник : Марион Роузсубјект : Животински Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија, оваа подготвена за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има портрет на крава на сина позадина.Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. Марион Роуз "Џерси Девојка" Платно Уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата