Дорман БСК90410ПР Комплет За Черупка Со Предна До Рамка За Стабилизатор На Суспензија За Специфични Модели

Дорман БСК90410ПР Комплет За Черупка Со Предна До Рамка За Стабилизатор На Суспензија За Специфични Модели

Това е достапна
DEN 2.67
Количината на стоката:

Овој комплет за черупка за стабилизатор на суспензијата е прецизно дизајниран и ригорозно тестиран за да обезбеди сигурна замена за оригиналната опрема на одредени возила. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена-одговара и настапува како оригиналната опрема на одредени возила. Сигурно вклопување-прецизно-дизајнирано за да одговара на дизајнот и димензиите на оригиналните компоненти. Издржлива конструкција-произведена според строги стандарди користејќи цврсти, безбедни материјали. Ригорозно тестирани-темелните мерки за контрола на квалитетот обезбедуваат долговечност. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Буик Привлечност : 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 Буик Век : 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005 Буик Лакрос : 2005, 2006, 2007, 2008, 2009буик Регал : 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004 Шевролет Импала Лимитед : 2014, 2015, 2016 Шевролет Импала : 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 Шевролет Монте Карло : 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 Олдсмобил Интрига : 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 Понтијак Гран При : 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата