Жлебови И Скали Класична Семејна Игра На Табла, Игри За Деца 3+, Одлични Играчки За Велигденски Корпи

Жлебови И Скали Класична Семејна Игра На Табла, Игри За Деца 3+, Одлични Играчки За Велигденски Корпи

Това е достапна
DEN 349.44
Количината на стоката:

ВРАТЕТЕ ГИ СПОМЕНИТЕ : дали се сеќавате дека игравте Скали и Скали кога бевте дете? Запознајте ги вашите деца и внуци со оваа забавна предучилишна игра.Слива и Д-р Орхидеи. Играчите ја тркалаат матрицата за да видат дали можат да го поместат својот карактер, да погледнат под други пиони за карактери или да ѕирнат под токените за мебел за индиции. ЗАБАВНА ИГРА НА ТАБЛА ЗА ДЕЦА : оваа Игра Со Скали и Скали има поголема табла за игри од претходните изданија и поголеми двигатели на пиони со големина за мали раце. Децата можат да играат детектив, означувајќи ја детективската тетратка додека наоѓаат индиции, ги елиминираат изборите и на крајот ја решаваат мистеријата. Прави одличен роденденски подарок или празничен подарок за момчиња и девојчиња на возраст од 3 и повеќе години.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата