Дорман 615-Предна Вретено Орев За Специфични Модели На Форд Линколн Меркур, на Одговара избери: 2002-ФОРД ЕКСПЛОРЕР, 2002-МЕРКУР ПЛАНИНАР

Дорман 615-Предна Вретено Орев За Специфични Модели На Форд Линколн Меркур, на Одговара избери: 2002-ФОРД ЕКСПЛОРЕР, 2002-МЕРКУР

Това е достапна
DEN 1391.20
Количината на стоката:

Оваа навртка за вретено е дизајнирана да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот дел на одредени возила. Изработен од квалитетни материјали, тој е дизајниран за сигурни перформанси. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - оваа навртка за вретено одговара на вклопувањето и функцијата на фабричкиот дел на одредени години, марки и модели. Идеално решение - оваа орев е сигурна замена за оригиналниот дел што недостасува или не успеа поради замор. Издржлива конструкција - овој дел е направен од квалитетни материјали за да се обезбедат сигурни перформанси и долг работен век. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Експлорер : 2002, 2003, 2004, 2005 Форд Лобо : 2004, 2005, 2006, 2007 Линколн Авијатичар : 2003, 2004, 2005 Меркур Планинар : 2002, 2003, 2004, 2005.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата