Фискарс 7 Студентски Мек Зафат Ножици Сини, Секој

Фискарс 7 Студентски Мек Зафат Ножици Сини, Секој

Това е достапна
DEN 207.84
Количината на стоката:

Дизајнирани да ги стават перформансите за сечење на возрасни во уште растечки раце, Фискарс 7" Студентските Ножици Со Мек Зафат се поголеми од стандардните детски ножици, но помали од ножиците за возрасни, идеални за деца на возраст од 12 и повеќе години. Удобната рачка За Меко Држење помага да се подобри зафатот и да се намали заморот на рацете при продолжена употреба. Ножевите од нерѓосувачки челик се одлични за различни општи задачи за сечење, со траен раб и зашилени совети за подобрена прецизност на сечењето. Рачката располага и со корисници од десната и левата рака и има поголема јамка на прстите и looономска јамка на палецот за да обезбеди природно, поудобно вклопување. Фискарс 7" Студентските Ножици За Софтгрип се идеални за деца на возраст од 12 и повеќе години. Удобната рачка За Меко Држење помага да се намали заморот на рацете при продолжена употреба. Ножевите од нерѓосувачки челик имаат зашилени совети за трајни, прецизни перформанси на сечење. #1 наставник-препорачан бренд. Сместува десничарски и левораки корисници. Поголемата јамка на прстите иpономската јамка на палецот обезбедуваат природно, поудобно вклопување за растечките раце. Должина : 7 во. Целосна доживотна гаранција.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата