18-5916-Светло За Паркирање На Сигналот за Вртење за 02-Бмв Серија бм Одговара изберете: 2002-БМВ 325, 2002-бмв 330

18-5916-Светло За Паркирање На Сигналот за Вртење за 02-Бмв Серија бм Одговара изберете: 2002-БМВ 325, 2002-бмв 330

Това е достапна
DEN 2.67
Количината на стоката:

Поради прецизниот дизајн и строгите стандарди за контрола на квалитетот, светилките за замена НА TYC ги исполнуваат прописите ЗА SAE/DOT И се усогласени СО FMVSS 108. Секоја светилка за замена НА ТИК е произведена со слични пластични материјали како оригиналната опрема и се подложува на ригорозно тестирање за да се обезбеди безбедно во текот на денот и ноќта. Светилките на вашето возило се суштински дел од безбедносните карактеристики на вашето возило и може да значат разлика помеѓу влегување или избегнување несреќа.Ое-споредлив ремен (без конектор за "пигтаил") за инсталација без проблеми-споредливите одредби за монтирање обезбедуваат пад на прецизните фитментригорни и забрзани тестови за возење велосипед за да се обезбеди квалитет и издржливост на услугата на производот специјалната обвивка на површината на објективот спречува замаглување и избледување обезбедувајќи соодветно осветлување и оперативна безбедностисполнете ги или надминете ги стандардите ЗА ТОЧКА/САЕ со посебно внимание за фотометриска и безбедност усогласеност tyc 18-5916-01 трепкач / светло за паркирање за 02-03 bmw 3 серија bm2520115.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата