Заштитен знак Ликовна Уметност Лавра Плови Платнена Уметност Од Рајан Фаулер

Заштитен знак Ликовна Уметност Лавра Плови Платнена Уметност Од Рајан Фаулер

Това е достапна
DEN 1530.08
Количината на стоката:

Уметник : Рајан Фаулерсубјект : Животински Стил : Скандинавски Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија содржи оглас за Клубот За Бродови Лавра со лабрадудл кој гледа блиско вилинско коњче од едрилица. Истакнати Бои : Тен, Сива, Жолта, Бела, Кафеава Рајан Фаулер е илустратор и графичар со седиште во Чикаго и Мидлбери, Вермонт. Рајан го доби СВОЕТО МНР Од Факултетот За Дизајн На Род Ајленд каде студираше фотографија. Неговиот уметнички процес беше информиран од неговата студија за фотографија и методи за фотографско печатење, и во темната соба и на компјутерот. Рајан користи хибрид од традиционални и модерни техники користејќи цртежи, слики и алатки за илустрација базирани на компјутер. Рајан опфаќа различни теми со својата работа, вклучувајќи животни, пејзажи, детска уметност, типографија и графички дизајн. Неговата работа е инспирирана од природата, рекламниот дизајн и иконографијата На Нова Англија и Северозападниот Дел на Пацификот. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. оглас за Клубот За Бродови Лавра со лабрадудл кој гледа блиско вилинско коњче од едрилица.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата