ЧИЗМИ САД USBBKSC Лесно БЕГСТВО HD во. Лизгачки Челични Чизми За Прсти Со Капаче За Гребење - ГОЛЕМИНА НА САД Велика британија, Црна

ЧИЗМИ САД USBBKSC Лесно БЕГСТВО HD во. Лизгачки Челични Чизми За Прсти Со Капаче За Гребење - ГОЛЕМИНА НА САД Велика британија,

Това е достапна
DEN 719.84
Количината на стоката:

Челичен Прст-Челичниот Прст На Редбек ги исполнува или надминува стандардите ASTM F2413-11 I/75 C/75 eh со малку поширок НАДВОРЕШЕН ШТИТНИК Со НАДВОРЕШНА ГРЕБНАТИНКА, Обликуваниот Штитник за Прсти tpu обезбедува максимална заштита и продолжен век на траење на ВАШИОТ ГОРЕН - црвен извор НА КОЖА ОД ЖИТО само индустриска врвна кожа од целосно зрно што доаѓа од најтесниот дел од житото. Овие кожи се најсилната И најтрајната КОНСТРУКЦИЈА со двоен БОД-Двојно шиење што се користи во текот на целиот процес на градба што обезбедува максимална издржливост без оглед на работата што Ја имаме не ги исполнуваме стандардите ги надминуваме! Овој начин на размислување го поттикна Редбекот да ја подобри својата сакана класична Работна чизма Со Челични Прсти За Лесно Бегство за да вклучи надворешен заштитник на прстите. Ставен за време на изградбата овој штитник за гребење на прстите го продолжува животниот век на веќе бесмртната работна чизма. Совршени за секој работен поединец Во Јавна должност, градежништво или автомобилска индустрија, нивните безбедносни чизми од тешки серии ќе ви дадат максимална заштита на вашите веќе удобни чизми.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата