Дејвид Текстил Вудленд Табела со лента од памучна ткаенина од дворот

Дејвид Текстил Вудленд Табела со лента од памучна ткаенина од дворот

Това е достапна
DEN 95.84
Количината на стоката:

David Textiles Woodland Chart Stripe е дел од збирката на ватенка со памук на шумски табели. Има најдобра јасност за печатење и прекрасна мека рака. Разновидните дизајни на памук, како што се ова, се посакувани со ватенки и занаетчии исто така! 100% памук, миење на лесна нега и сув, секој дизајн се продава од дворот во целосен двор со приноси до максимална континуирана должина од 8 јарди. Ткаенината е 44 "широка. Совршена за ватирање, занаети, облека, декор и повеќе. Купете еден или сите дизајни во колекцијата за целосно координиран изглед! Дејвид Текстил, Inc. 44" 100% памучна шиење и занаетчиска ткаенина од страна на Двор, беж и зелена боја : продадени од дворот во полни дворови. 100% памук. Машинско миење, суво суво, топло железо погрешно. Ставка за изработка на DIY. Ткаенина за печатење со памук за домашен украс, облека и јоргани. Разноврсна.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата