YTX12-BS 12v 10ah Гел Батерија Замена За Јуаса 58-1350

YTX12-BS 12v 10ah Гел Батерија Замена За Јуаса 58-1350

Това е достапна
DEN 1679.84
Количината на стоката:

ГЕЛОТ YTX12-BS е батерија од 12v 10ah гел (Без Одржување). Не бара додавање на вода за време на траењето на батеријата. Моќниот ГЕЛ MAX YTX12-BS е ВИСТИНСКА батерија СО ДЛАБОК ЦИКЛУС што може да се монтира во која било положба, не бара одржување. Кога батеријата На Гел-Ќелијата се полни, нема опасни испарувања да избегаат од куќиштето на батеријата, гасовите се обработуваат во самата батерија. Вообичаена употреба ЗА ГЕЛОТ YTX12-BS : Атв, Мотоцикли, Personal Пловни Објекти, Џет Ски'с, Моторни Санки и многу повеќе. YTX12-BS Гел Е 12v 10ah 180 Ладно Чудење Засилувачи (CCA) Гел (Одржување Слободни) Батерија. Димензии : . Поларитет : Позитивен лево, Негативен десно. Списокот е само За Батеријата и Завртките. Не се вклучени жичани ремени или додатоци за монтирање. Фабрички активирана гел батерија. Одржување бесплатно. Не е потребен киселински пакет. Напредниот дизајн работи веднаш надвор од кутијата и сѐ уште не бара одржување нуди опција за продолжување на стандардниот век на траење со додавање дополнителни електролити. Вистинска батерија со длабок циклус што може да се монтира во која било положба, Се Спротивставува на удари и вибрации. Долготрајни високи перформанси при високи и ниски температури. Еколошки, не оставајќи загадување на животната средина при полнење и празнење. Нула испарувања или хемикалии излегуваат од обвивката на батеријата. Сите хемиски реакции се прават во самата батерија.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата