Карат Т.В. Дијамант 10KT Бело злато прстен за ангажман со три камен

Карат Т.В. Дијамант 10KT Бело злато прстен за ангажман со три камен

Това е достапна
DEN 11648.00
Количината на стоката:

Едноставна и зачудувачка, побарајте ја раката со овој неверојатен прстен за ангажман со три камен со дијаманти. Толку елегантно, не треба дополнителна придружба, овој прстен е завршен со светла полирана сјај. Империјал 1/4 Карат Т.В. Дијамант 10 KT Бело злато прстен за ангажман со три-камен : Дијамант Тежина : 1/4 ct. T.W . Дијамантска боја : H-I. Јасност на дијаманти : I2. Поставување на дијаманти : Поставете сет. Направено во 10kt бело злато. Достапно во големини 6-9. Секое парче накит поминува ригорозен преглед во нашите лаборатории за обезбедување на квалитет. Така можете да купите со доверба - загарантирано. Дознајте повеќе дознајте за дијаманти, вклучувајќи ја и бојата на 4 C - боја, сечење, јасност и тежина на карат.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата