Црвен Кап Машки Дура-Кап® Индустриски Панталони

Црвен Кап Машки Дура-Кап® Индустриски Панталони

Това е достапна
DEN 2.33
Количината на стоката:

Помогнете да ја направите вашата работна средина побезбедна со овие издржливи работни панталони со зголемена видливост. Изработена од удобна ткаенина во редовно вклопување во вистинска големина, облогата за видливост над коленото помага да се привлече вниманието во поставки со слаба осветленост. Поли/памучната ткаенина е дизајнирана да ја задржи својата боја и да ослободува нечистотија и маснотии после миење, оставајќи ги да изгледаат светли и без дамки. Бидете видени и бидете безбедни во овие работни панталони што привлекуваат внимание. Технологијата Touchtex Pro_ обезбедува удобност за дишење, трајни бои и отпорност на дамки со уште помеко чувство; Ткаенината Tru Black се спротивставува на избледување на миењето после миење; Бара минимално пеглање благодарение на завршницата отпорна на брчки.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата