Трговска марка ликовна уметност „Гледајќи назад“ платно уметност од Ричард Лус

Трговска марка ликовна уметност „Гледајќи назад“ платно уметност од Ричард Лус

Това е достапна
DEN 0.67
Количината на стоката:

Уметник : Ричард Луцесубјект : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има човек со пиштол на задниот дел од коњ. Ричард Лус е американски уметник на италијанското наследство со посебен почит кон американската индиска култура. Ричард дипломирал на колеџот Датчес заедница во Пофкепси, Newујорк. Големиот градски сообраќај во Менхетен и притисоците да се биде асистент уметнички директор остави стресен Ричард во потрага по смирувачко поминување на времето. Ричард започнал да се слика во вечерните часови, се сеќава како Бог се чувствувал да слика три или четири часа по работата. Денес Ричард поминува најмалку осум часа сликање секој ден. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Ричард Лус „Гледајќи назад“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата