Lenovo ThinkCentre Edge 3493Hau Десктоп компјутер, Intel Pentium G Dual-Core 2. GHz, GB RAM DDR SDRAM, GB HDD, фактор на мала форма, сјајно црно

Lenovo ThinkCentre Edge 3493Hau Десктоп компјутер, Intel Pentium G Dual-Core 2. GHz, GB RAM DDR SDRAM, GB HDD, фактор на мала

Това е достапна
DEN 3199.84
Количината на стоката:

Репер за деловни перформанси, погодност одлични перформанси на апликацијата и сигурност, додека легендарната услуга Lenovo ќе ве одржува на Интернет и вашите клиенти среќни. Lenovo Think Centre Edge 72 3493 Hau Десктоп компјутер, Intel Pentium G2020 со двојно-јадро (2 јадро) 2,90 GHz, 2 GB RAM DDR3 SDRAM, 500 GB HDD, мала форма фактор, сјајно црн десктоп компјутер нуди максимална ефикасност и погодност. Со Intel Pentium 2,90 GHz процесор, искуство со прекрасни перформанси на компјутер; Уживајте во песни, филмови и завршете ја вашата работа истовремено. Windows 7 Professional OS паметно управува со вашиот хардвер и ефикасно работи со рутински апликации. 500 GB HDD ви обезбедува доволно простор за чување на сите ваши документи и мултимедијална содржина. Супер мулти-формат ДВД диск за сите ваши оптички медиуми и потреби за снимање на видео; Игра и гори ДВД -а и ЦД -а. Intel HD графичка споделена графичка картичка за без заостанување и мазни перформанси. 2 GB меморија ве прави продуктивни со своите мазни перформанси. Фактор на форма на мала форма за ваша погодност и едноставност на употреба. Gigabit Ethernet обезбедува перформанси на ширина на опсег, лесна употреба и сигурност за 'рбетот на вашата мрежа.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата