Феит Електрични Подобрување На Светло Бело во. В АЛУМИНИУМ ЛЕД Затемнувачки Вдлабнато Осветлување ват еквивалентност

Феит Електрични Подобрување На Светло Бело во. В АЛУМИНИУМ ЛЕД Затемнувачки Вдлабнато Осветлување ват еквивалентност

Това е достапна
DEN 0.67
Количината на стоката:

Надградете ги вашите стари вдлабнати светла на напредна ТЕХНОЛОГИЈА ЗА заштеда на енергија СО LED затемнети вдлабнати светла Од Feit Electric. Идеални за поголеми простори или високи тавани, овие супер светли светла ОД 3000К одговараат на повеќето куќишта од 4" и произведуваат до 1000 лумени користејќи само 11,1 вати - до 85% помалку енергија од еквивалентно блескаво светло од 75 вати. Секој Комплет квалификуван За Енергетска Ѕвезда доаѓа со стандарден основен адаптер и претходно монтирана облога. Подобрување на 90+ CRI LED светлината ги прави боите живописни, а тоновите на кожата изгледаат поприродно, а сето тоа заштедува енергија и трае со децении. Високата излезна светлина е идеална за поголеми простори или високи тавани. Светлиот Бел сјај прави секој простор да изгледа пријатен и привлечен. Бирајте го, бирајте го надолу за да го поставите расположението со целосно затемнето прилагодливо осветлување.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата