Дила-Сјаен-Винил

Дила-Сјаен-Винил

Това е достапна
DEN 576.00
Количината на стоката:

Џејмс Џеј Дила Јанси остава зад себе впечаток На Хип хоп кој ќе трае тестот на времето. Мост помеѓу хип хоп под земја и мејнстрим, придонесите На Дилас се движеа од самостојно дефинирање На Детроит Хип хоп како основачки член На Селото Сиромашни Квартови до обезбедување на неговите производствени таленти На Заеднички, Данџело, Буста Рими, Eryка Баду, Племе Наречено Потрага, Фарцид, Корените, Џенет Џексон и Мејси Греј. Сјајот го означи обединувањето на деби албумот На Џеј Дила. Сјајот служи како изложба на таленти На Џеј Дилас што го прикажува не само како продуцент, туку и како рапер, пејач и музичар. Вклучени гости на овој албум вклучуваат Буста Рими, Заеднички, Фараонот Монч, Данџело, Мадлиб, Црна Мисла, Медафор ака МЕД и Виновен Симпсон. Сјае (Винил).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата