Енергетска стоп предна заменска подлога за сопирачки и комплет за ротор со дебеломер KCOE7083

Енергетска стоп предна заменска подлога за сопирачки и комплет за ротор со дебеломер KCOE7083

Това е достапна
DEN 0.33
Количината на стоката:

Подлогата за сопирачките за замена на акциите Z17, роторот, дебеломер и хардверскиот комплет е замена за залихи на залиха на буџетот за вашето дневно возило. Комплетот вклучува ротори за замена на стилот на ОЕ (оригинална опрема) кои се 100% мелници избалансирани и прецизно изработени за да одговараат на вашето специфично возило. Влошките се карактеризираат со керамичка формула без прашина и бучава, која се потврдува преку тестови од 3 партии во САД за да ги одржите вашите тркала чисти и да изгледаат добро. Калиперите на Powerstop и заградите се преработени во нашиот објект во Чикаго, ИЛ. Ако сакате да ги вратите оригиналните перформанси на сопирањето на вашето возило со лесна замена, не гледајте повеќе. Кажете здраво на мазна, тивка патување со замена на акции Z17. Енергетска стоп предна заменска подлога за сопирачка и комплет за ротор со дебеломер KCOE7083. Z17 Подлога за замена на акциите, роторот, дебеломер и хардверскиот комплет е буџетската замена на залихите за вашето дневно возило. Комплетот вклучува сет на Z17 еволуција на јаглеродни влакна керамички керамички сопирачки влошки, направени со керамичка формула која се потврдува преку тестирање на трети страни во САД. ОЕ, или оригинална опрема, ротори во стилот кои се 100% мелници избалансирани и прецизни за да одговараат на вашето специфично возило. Дебеломер се темелно прегледани за квалитет и безбедност. Ги вклучува сите хардвер неопходни за целосна инсталација на комплет за сопирачки што ќе ги врати оригиналните перформанси на сопирањето на вашето возило. Fits : Hyundai Sonata 2015.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата