Hon HVL серија Извршен стол со висок грб, поддржува до lbs., Црно седиште Црно грб, железо сива база

Hon HVL серија Извршен стол со висок грб, поддржува до lbs., Црно седиште Црно грб, железо сива база

Това е достапна
DEN 2559.84
Количината на стоката:

Седиште Hon® HVL402 Серија Извршен стол со висок грб. Кога сакате резолуција да погледне на ниска цена, ова е стол за вас. Великодушно пропорционално седиште и грб се карактеризираат со еластична винил -тапацир со карактеристично зашивање на контраст. Поддржаните потпирачи за рака и интегрираниот потпирач за глава обезбедуваат удобна поддршка. Препорачани апликации : Општа канцелариска боја на седиштето : црна; Задната боја : црна; Семејство во боја : Црно. Овој извршен директор на високиот грб на серијалот Hon HVL402, поддржува до 250 фунти., Црното седиште/црна грб, железната сива база е одлична столчиња, челична ставка по намалена цена под 310 долари што не можете да ги пропуштите. Дарежливо пропорционални седишта и задните перничиња поддржуваат подолги периоди на употреба . Неутралниот винил -тапацир одговара на секое опкружување за да можете да ја промените вашата естетика без да го промените столот . Функцијата за вртење/навалување му дозволува на столот да се повлече без напор, промовирање на движење и удобност во текот на целиот ден. Поддржаните потпирачи за рака и интегрираната потпирачка за глава обезбедуваат удобна поддршка . Едноставно собрание со четири чекори ви овозможува да уживате во столот скоро веднаш . навалување на затегнување и заклучување на навалување овозможуваат поголема персонализација на удобноста.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата