1- Карат Т.Г.В. Родолит и бел топаз роза позлатен сребрен сребрен прстен и полу-вештачки бенд

1- Карат Т.Г.В. Родолит и бел топаз роза позлатен сребрен сребрен прстен и полу-вештачки бенд

Това е достапна
DEN 1344.00
Количината на стоката:

Пренесете ја вашата посветеност за некој што го сакате со овој тангело родолит и белиот топаз-стабилен прстен и полу-етернит бенд. Изработено во бујно позлатено сребро, има пет кружни, сет, родолитни скапоцени камења (4 х 4мм) во центарот, прекриени со 12-тина кружни, бели скапоцени камења. Полиран на брилијантен сјај, овој блескав прстен ќе биде прекрасен подарок за вашиот посебен некој. Направено во сребро. Роуз-Родиум позлатена. 1-3/5 CT T.G.W. Родолит и бел топаз. Камења поставени од пронг. Ширина на опсег : 1,6мм. Стабилен прстен и полу-етерарен опсег. Април Април. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Тангело : Виножито од скапоцени камења е твое да го откриеш со накит Тангело. Со илјадници стилови за избор, ќе ја најдете нијансата што е соодветна за вас. Украсете се со пенлив рафал на боја.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата