Сончев фенер на отворено, виси фенер со далечински управувач, треперење на пламен гроздобер LED фенер

Сончев фенер на отворено, виси фенер со далечински управувач, треперење на пламен гроздобер LED фенер

Това е достапна
DEN 431.84
Количината на стоката:

Нашиот фенер на отворено е одлична декорација за балкон, градина, двор, забава. Можете да го обесувате на wallидот, под дрвото или да го ставите на масата. Соларни висечки фенери на отворено е изработено од висококвалитетен материјал ABS, соларни фенери на отворено се IP65 водоотпорни и исклучително издржливи, што може да издржи секакви временски услови. Во текот на денот, панелот на врвот ја претвора сончевата светлина во електрична енергија и ја надополнува батеријата. После денот, светлината автоматски ќе ги исклучи светлата и ќе го внесе режимот за полнење. [Гроздобер соларен фенер] : Овој гроздобер фенер има потресено тело и замрзнато стакло сенка. 24 LED мониста на ламбите сочинуваат треперечки пламен или топла бела светлина, создавајќи маглива атмосфера низ абажур . [Сензор за светло на самракот до зори] : Овој соларен фенер има вграден соларен панел и сензор за светлина, може автоматски да се вклучи и исклучено. Автоматски исклучете ја светлината во текот на денот, пополнете за 6-8 часа, осветлете се во текот на ноќта, работете 8-12 часа . [режим на пламен и режим на осветлување] : Овој LED фенер има два режима на светлина, и естетски и практичен. Во режимот на пламен, монистрата LED ламби се осветлуваат постојано во низа, формирајќи безбеден и реален трепет пламен. Во режимот на осветлување, монистрата на ламбите се осветлуваат во исто време, топло и светло . [IP65 водоотпорен] : Овој фенер на отворено е IP65 водоотпорен, можете да го користите без оглед на топлото сонце или дождот . [лесен за употреба] : Овој висечки фенер може да се обеси или постави. Покрај копчето, има безжичен далечински управувач за да не треба да се грижите дека не можете да го контролирате од далечина.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата