Трговска марка ликовна уметност „санки во снегот Фармингтон Хилс Мичиген“ платно уметност од Монте Наглер

Трговска марка ликовна уметност „санки во снегот Фармингтон Хилс Мичиген“ платно уметност од Монте Наглер

Това е достапна
DEN 2.33
Количината на стоката:

Уметник : Monte Naglersubject : Пејзаж-апестит : Рустикпродукт Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има животни што влечат санки пред куќа. Истакнати бои : Бела, сива, црна Монте Наглер започна сериозно да се фотографира откако студираше со Ансел Адамс. За време на тој период на интензивна работа сфатив дека правењето фотографии е начин да се доживее убавина наместо само да се погледне во тоа,? Вели Наглер. Тој верува дека фотографите треба да комуницираат чувства што се во нив. Преку нивните фотографии, фотограф треба да го каже ова е она што го видов и чувствував и сакам да го споделам тоа! Неговите фотографии, кои имаат освоено бројни награди, се наоѓаат во многу приватни и јавни збирки, вклучувајќи го и Детроитнитјут за уметности; Музеј за уметност на Универзитетот во Мичиген; Институтот за уметност во Дејтон; Музејот на уметноста Гранд Рапидс; Центарот за креативна фотографија; Музејот во Бруклин; Државата Мичиген; Generalенерал електрична корпорација; Basfcorporation; Компјувер; и Форд, Крајслер и Generalенерал моторс. Галерии и дилери на уметност низ целата земја ја опфаќаат својата фотографија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Alsивотните влечат санки пред куќа.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата