Комплет за капчиња Hearth & Harbour DIY, сет за почетници на капчиња

Комплет за капчиња Hearth & Harbour DIY, сет за почетници на капчиња

Това е достапна
DEN 230.24
Количината на стоката:

Hearth & Harbour DIY Mini Crochet Комплет (45 парчиња), Сет за почетници на капчиња Креирај убави, рачно изработени проекти за капчиња со нашиот комплет за капчиња „Harth & Harbor“ за возрасни и деца. Овој сет на капчиња за почетници е дизајниран така што ќе можете да создадете уникатни обрасци и дизајни за сите нивоа на вештина. Чувајте го комплетот за плетење уредно со вклучената торбичка за додатоци. Торбата за тота е совршена за складирање и патување. Нашиот комплет за стартување на капчиња вклучува : 20 лапчиња од предиво (секоја количка на предиво вклучува 55 јарди предиво). 9 куки со капчиња. Дополнителни додатоци за капчиња. Избрано предиво во 20 богата боја. Држачи за бод со капчиња. Маркери за бод со капчиња. Редовен бројач. Безбедносни иглички. Игли за шиење. Пар ножици. Торба за тота.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата