Ely Cattleman Mens Long Sleaive Claid Western Burt

Ely Cattleman Mens Long Sleaive Claid Western Burt

Това е достапна
DEN 527.84
Количината на стоката:

гордо го носеше Ели Катлеман Вестерн Носење од 1961 година. Западните кошули на Ели Катлеман се фалат со оригинален стил на земја, убави детали и квалитетна конструкција, а оваа не е различна. Се одликува со затворачи, две џебови на градите со прилепувања, западни предни и задни јаки и спецификации за целосна големина и дополнителни долги опашки за дополнителна удобност со кои не можете да тргнете наопаку. Можеби најдобро од сè, ткаенината со лесна грижа прави долготрајна кошула со лесна нега. 100% памук. Целосно сечење со дополнителни долги опашки. Испрати памук за луксузно, мазно чувство. Бисери за прицврстување на предните плочи, џебови и три прилепувања на манжетната за ракави. Западниот фронт и задниот јарем. Машинско миење и суво.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата