Трговска марка ликовна уметност „Вилсон Пик во есента„ Канвас уметност “од Jamesејмс В. nsонсон

Трговска марка ликовна уметност „Вилсон Пик во есента„ Канвас уметност “од Jamesејмс В. nsонсон

Това е достапна
DEN 799.84
Количината на стоката:

Уметник : Jamesејмс В. nsонсонсубјект : Пејзаж-аперестит : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија се карактеризира со Вилсон Пик со есенско поле подолу. James W Johnson е роден во Ендикот, NYујорк, во 1954 година Тој се пресели во Лубок во 1978 година за да посетува постдипломски училиште во Тексас Техника. Тој има диплома за БА од Државниот универзитет во Newујорк во Освего и МНР од Универзитетот Тексас Техника. Ејмс работеше како редовен студиски уметник повеќе од 30 години. Додека првенствено е сликар, Jamesејмс има произведено големо и сложено тело на работа што вклучува над 2.000 уникатни парчиња во широк спектар на медиуми како што се сликаат, цртаат, скулптури, гравирање, дигитални, мешани медиуми, видео и мебел. Учествувал на повеќе од 170 изложби ширум светот и има над 750 парчиња вклучени во повеќе од 200 јавни и приватни колекции на пет континенти. Во 1998 година, Jamesејмс беше прикажан на насловната страница на Националната публикација Нови американски слики. Неговите најнови слики користат различни техники и слики за да ги истражат врските помеѓу животот и уметноста и се отворени за толкување на гледачите. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Вилсон врв со есенско поле подолу.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата